تالک (Talc)

این ماده محصول کشور کره و یکی از مواد پرکاربرد در صنایع آرایشی بهداشتی میباشد.

تالک به طور طبیعی یک ماده معدنی بوده و ترکیبی از سیلیکات منیزیم، اکسیژن و هیدروژن است.تالک از کانیهای مهم اسکارنهای منیزیم‌دار است. و در دگرگونی ناحیه‌ای سنگهای مافیکی ، اولترامافیکی و دولومیتها در دگرگونی ناحیه‌ای حرارتی پایین تا متوسط موجب تشکیل تالک شیست می‌شود که مهمترین منبع تالک بشمار می‌روند. بیشتر تالک دنیا از تالک شیست و سنگهای سرپانتینی شده بدست می‌آید.

موارد کاربرد تالک بهداشتی:
تالک مصارف بسیاری در صنایع آرایشی و بهداشتی ، صنایع غذایی مثل برنج و آدامس و تولید انواع قرص های دارویی دارد.تالک ماده تشکیل دهنده بسیاری از مواد آرایش و بهداشتی است، از پودر بچه تا سایه چشم.پودر تالک ماده ای است که در خانه به وفور یافت می شود و برای مصارف آرایشی بهداشتی در سطح جهانی بطور وسیعی به فروش می رسد.

این پودر خواص لیز و چرب کنندگی دارد. این دانه های سفید معدنی روی پوست می لغزند و باعث ایجاد نرمی و لطافت آن می شوند.
تالک تعرق بیش از اندازه را می گیرد و از این پودر می توانید به عنوان یکی از بهترین چرب کننده ها و محافظ های طبیعی از ساییدگی پوست جلوگیری می کند.
لباس ها و الیاف مصنوعی باعث ایجاد التهاب و خارش پوست می شود برای تسکین پوست ملتهب می توانید از آن استفاده کند.

در روشی جدید برای بالابردن و بهبود خواص نرم کنندگی،پخش شوندگی و ضد آبی این ماده،آن را با سه ماده ی متیکون ، دایمتیکون و تری اتوکسی کاپریلیل سیلان پوشش دادند؛که این شرکت قابلیت تامین این ماده به صورت خالص و پوششی (به شرح زیر) را دارد.

  • تالک خالص

  • تالک پوشش داده شده با متیکون

  • تالک پوشش داده شده با دایمتیکون

  • تالک پوشش داده شده با تری اتوکسی کاپریلیل سیلان